الگو های خواب نوزادان.شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی


الگوی های خواب نوزاد

به طور متوسط ​​نوزادان اکثر اوقات روز و شب را می خوابند، و تنها هر چند ساعت یکبار برای تغذیه از خواب بیدار می شوند. این موضوع اغلب برای والدین جدید مشکل است که بدانند نوزاد آنها در طول شبانه روز چه مدت زمانی و چه میزان باید بخوابد. متأسفانه در ابتدا هیچ برنامه مشخصی برای این کار وجود ندارد و بسیاری از نوزادان در طول روز و شب سردرگم هستند، آنها فکر می کنند که باید در طول مدت شب از خواب بیدار شوند و در طول روز باید بخوابند.

به طور کلی، نوزادان حدود 8 تا 9 ساعت در روز و حدود 8 ساعت در شب می خوابند. اکثر نوزادان تا حداقل 3 ماهگی و یا تا زمانی که وزن آنها به 12 یا 13 پوند برسد، شروع به خواب به مدت 6 تا 8 ساعت در طول شب و بدون بیدار شدن نمی کنند. با این حال، این مدت خوابیدن به میزان قابل توجهی بین نوزادان متفاوت است و تعدادی از نوزادان تا تقریباً نزدیک به یکسالگی در طول شب نمی خوابند. نوزادان و کودکان دارای معده کوچکی می باشند و باید هر چند ساعت یکبار بیدار شوند تا تغذیه گردند. در بیشتر موارد، کودک شما بیدار خواهد شد و آماده است تا حدود 3 ساعت تغذیه شود. اینکه چه میزان کودک شما غذا می خواهد، به مواد غذایی که می خورد و سن او بستگی دارد. جهت ایجاد اطمینان در اینمورد که معین کنید آیا نیاز است نوزاد شما برای تغذیه از خواب بیدار شود یا خیر، با پزشک خود صحبت کنید.

مراقب تغییر الگوی خواب نوزاد خود باشید. اگر کودک شما به طور مداوم در خواب است و به طور ناگهانی بیدار می شود، ممکن است دچار یک مشکل، به عنوان مثال ایجاد عفونت در گوش وی شده باشد. برخی از اختلالات خواب به سادگی به علت تغییر در رشد کودک و یا تحریک بیش از حد کودک به دلایل مختلفی رخ می دهد.

هر گز یک بطری حاوی مواد غذایی به عنوان پشتیبان در کنار تختخواب نوزاد خود نگذارید. این عمل خطرناکی است که ممکن است باعث ایجاد عفونت در گوش کودک و یا خفگی وی شود.

وضعیت خواب یک نوزاد چیست؟

نوزادان، مانند بزرگسالان، مراحل و عمق خواب مختلف دارند. با توجه به مراحل خواب، ممکن است کودک به طور فعال حرکت کند و یا خیلی زود لم بدهد. در طول آخرین ماههای بارداری الگوهای خواب کودک شروع به شکل گرفتن می کند، نوزاد ابتدا دارای خواب فعالی است و سپس در حدود هشت ماهگی دارای خواب آرامی می شود. در اینمورد، دو نوع خواب وجود دارد:

  • REM (خواب با حرکت سریع چشم). این خواب سبک هنگامی اتفاق می افتد که رؤیا رخ می دهد و چشمان نوزاد به سرعت به جلو و عقب حرکت می کنند. اگرچه نوزادان هر روز حدود 16 ساعت صرف خوابیدن می کنند، حدود نیمی از این خواب ها شامل خواب در رؤیا (REM) می باشد. کودکان بزرگتر و بزرگسالان که ساعات کمتری را می خوابند، مقدار کمتری از خواب را در حال خواب رؤیا (REM) هستند.
  • خواب غیر رؤیا: خواب غیر رؤیا، دارای 4 مرحله به شرح زیر است:
  • مرحله 1: چرت زدن، پلک های چشم می افتند، پلک ها ممکن است باز و بسته شوند و نوزاد چرت می زند.
  • مرحله 2: خواب سبک، کودک هنگام خواب حرکت می کند و ممکن است با ایجاد صدا از خواب بپرد.
  • مرحله 3: خواب عمیق، کودک هنگام خواب آرام است و حرکت نمی کند
  • مرحله 4: خواب بسیار عمیق، کودک هنگام خواب آرام است و حرکت نمی کند

یک کودک در ابتدای چرخه خواب وارد مرحله 1 می شود، سپس وارد مرحله 2، پس از آن وارد مرحله 3، و سپس وارد مرحله 4 خواب می شود، پس از آن به مرحله 3، سپس به مرحله 2، و پس از آن به مرحله رؤیا (REM) باز می گردد. این دوره های خواب ممکن است چندین بار در طول خواب رخ دهد. نوزادان ممکن است هنگامی که از خواب عمیق وارد خواب سبک می شوند از خواب بیدار شوند و ممکن است در چند ماه اول دوران زندگی هنگام خوابیدن مجدد دچار مشکل شوند.

شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز - ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز خدماتی نظیر:

 خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

تلفن : 07136204302 - 07136222100

همراه : 09170227071 - 09300027071

شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

همراه : 09304995570 – 09039407071

شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

 آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com


/ 0 نظر / 20 بازدید