به دنیا خوش آمدی! لحظات اول کودک شما -شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی


به دنیا خوش آمدی! لحظات اول کودک شما -شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی

از خوردن تا خوابیدن، فهرست مهمی که قرار است از لحظه تولد نوزادتان با آن روبرو می شوید.

وای ! حتی پس از نه ماه برنامه ریزی، هیچ چیز نمی تواند شما را برای غلبه بر رابطه ای که شما مسئول آن خواهید بود، آماده کند. شما مسٶل یک بسته ویژه بسیار کوچک می شوید . هیجان انگیز! آه بله. ترسناک؟ بله ترسناک هم هست. اما پیش بینی شده است پیش بینی شده است - بنابراین برای دانستن لیست اولویت های اول توزادتان با ما همراه باشید

اولین لحظات بیداری


همه بچه ها منحصر به فرد هستند، بنابراین دقیقا نمی توان گفت که او در اولین لحظات خود چه کاری انجام می دهد. او ممکن است ۲۰ دقیقه از وقت خود را صرف نگاه کردن به اطراف کند و سعی کند با محیط جدید شگفت انگیز خود را تنظیم کند. او ممکن است بلافاصله به خواب برود یا برای غذا خوردن آماده شود.

اولین غذا

هنگامی که نوزاد شما متولد می شود، معمولا به طور مستقیم روی سینه شما، برای خوردن اولین غذای خود قرار می گیرد. بسیاری از نوزادان بلافاصله قفل می شوند، یعنی فورا سینه مادر را می گیرند، اما برخی نیاز به کمی کمک برای یافتن موقعیت مناسب دارند. گایل جانسون، از دانشکده رویال مامائی می گوید: ماما یا پرستار شما برای این کار به شما کمک خواهد کرد. اگر تصمیم بگیرید با بطری به کودک خود شیر بدهید، ماما یا پرستار به شما نشان می دهد که چگونه بطری ها را استریلیزه کرده و با چه فرمولی شیر تهیه کنید.

تولد یک تجربه ی خسته کننده برای همه ی نوزادان شماست

اولین مدفوع

پس از اینکه کودک شما درآغوش شما قرار گرفت و به او شیر دادید، ماما نوزاد شما را در یک پوشک قرار می دهد. این پوشک، چند ساعت یک بار باید عوض شود. مامای شما به شما نشان می دهد که چگونه پاهای کودک خود را بالا نگه دارید، و جایی را که پوشک می بندید با کرم ضد خارش و جوش پوشش دهید و چگونه از نشت کردن پوشک جلوگیری کنید. بعضی از بخش های بیمارستان برای شما پوشک را فراهم می کنند، اما پوشک جزء وساٸلی است که در کیف بیمارستان قبل از زایمانتان قرار می دهید. گیل می گوید: "اگر مطمئن نیستید چه زمانی نوزادتان احتیاج به تعویض پوشک دارد، زیر پای او یک زیرانداز بگذارید." اولین جنبش روده کودک شما مکانیوم نامیده می شود و به رنگ تیره، سبز سیاه و بسیار چسبنده است. هنگامی که او شروع به نوشیدن شیر می کند، مدفوع او را به یک رنگ زرد و قهوه تبدیل می کند.

اولین خواب

تولد یک تجربه ی خسته کننده برای همه ی نوزادان شماست، بنابراین اگر نوزاد شما بلافاصله پس از تولد به خواب می رود، تعجب نکنید. کودک شما برای خوابیدن در رختخواب خود قرار می گیرد. گیل می گوید: "بعضی از داروهای مسکن، مانند پتیدین، می توانند باعث سوزش نوزاد شما شوند. "حتی اگر او خواب آلود است به شما توصیه می شود او را حداقل هر سه ساعت یکبار برای غذا خوردن بیدار کنید." این ممکن است زمان خوبی برای شما باشد تا شما نیز بخوابید و کمی استراحت کنید، اما با تمام هورمون ها و پمپاژ آدرنالین در اطراف بدن شما ، این ممکن است برای شما کمی مشکل باشد. (یکی دیگر از اولین تجربیات شما - نگرانی های زیادی از مادر بودن است) سعی کنید استراحت کنید و همه چیز را درباره آن بفهمید.

اولین حمام

کودک شما بعد از زایمان سریع تمیز می شود تا مایع آمنیوتیک از روی بدن او پاک شود. گیل می گوید: "ماماها سعی نخواهند کرد که بیش از اندازه ورنیکس( ماده مومی که نوزاد شما را پوشش می دهد ) حذف شود زیرا از پوست کودک در چند روز اول محافظت می کند ."این بستگی به شما دارد که بخواهید نوزاد خود را حمام ببرید یا نه، می توانید این کار را در حالی که در بیمارستان هستید، انجام دهید، اما بسیاری از مادران صبر می کنند تا به خانه برسند. عمق آب باید حدود ۱۵ سانتیمتر و ۳۷ درجه سانتیگراد باشد .از دماسنج حمام برای بررسی دمای حمام استفاده کنید.

اولین شب در خانه

ای جان! اولین شب شما در خانه با نوزادتان. این، هم هیجان انگیز و هم سخت است. اما، به یاد داشته باشید، او در ابتدا بسیار می خوابد، احتمالا ۱۵ ساعت در روز (هیجان زده نشوید، طول نخواهد کشید). هر دو یا سه ساعت آن را برای تغذیه بیدار می شود.یک جلیقه و لباس استین بلند برای او بپوشید و داٸما دمای بدن او را چک کنید. شما می توانید با دست گذاشتن روی شکم نوزاد دمای بدن او را متوجه شوید. گیل می گوید: 'گردش خون نوزاد تازه متولد شده کند است، بنابراین دست و پای او ممکن است کاملا خنک باشد، اما این بدان معنا نیست که او خیلی سرد است. یک تخت یا گهواره در کنار تخت خود بگذارید تا بتوانید به راحتی به او شیر بدهید. او را با یک پتو پوشانید، اما اطمینان حاصل کنید که پاهای او را در انتهای تخت قرار داده باشید، بنابراین او نمیتواند زیر پتو بجنبد.

اولین سفر

به جز یک بسته پوشک و یک ملافه ، نوزادان به چیز زیادی نیاز ندارند، خصوصاً اگر سفر شما فقط یک ساعت یا کمی بیشتر طول نمی کشد. برای اولین بار، یک مکان نزدیک به خانه را انتخاب کنید. نیکولا می گوید: "جایی بروید که درگیر حمل و نقل نشوید - پارک یا کافه محلی شما گزینه های مناسبی است." اگر کالسکه برای نوزاد شما خیلی بزرگ است، یک آغوشی بسیار شیک و راحت برای حمل نوزاد به شما کمک بزرگی خواهد کرد. نیکولا می گوید: "طبیعی است برای اینکه نوزادتان را بخواهید به دنیا معرفی کنید، اضطراب داشته باشید، بنابراین با همسر، مادر یا دوستتان همراه باشید تا به آرامش برسید."

اولین سفر

به جز یک بسته پوشک و یک ملافه ، نوزادان به چیز زیادی نیاز ندارند، خصوصاً اگر سفر شما فقط یک یا چند ساعت بیشتر طول نمی کشد. برای اولین بار، یک مکان نزدیک به خانه را انتخاب کنید. نیکولا می گوید: "جایی بروید که درگیر حمل و نقل نشوید - پارک یا کافه محلی شما، گزینه های مناسبی است." اگر کالسکه برای نوزاد شما خیلی بزرگ است، یک آغوشی بسیار شیک و راحت، برای حمل نوزاد به شما کمک بزرگی خواهد کرد. نیکولا می گوید: "طبیعی است برای اینکه نوزادتان را بخواهید به دنیا معرفی کنید، اضطراب داشته باشید، بنابراین با همسر، مادر یا دوستتان همراه باشید تا به آرامش برسید."

اولین سفر

اگر تحویل شما بی عیب و نقص باشد، و مشکلی در زایمان پیش نیاید، شما در بیمارستان زیاد نخواهید ماند و آماده برای رفتن به خانه خواهید بود. ماماها نیز باید مطمٸن شوند که شما از پس تغذیه نوزاد خود بر خواهید آمد، و قبل از اینکه شما از بیمارستان مرخص شوید، توسط متخصص اطفال بررسی خواهید شد.

قبل از اینکه ماشین را از حالت پارک درآورید، صندلی ماشین کودک را نصب نکنید

طبق قانون، شما نمی توانید بدون آن به خانه بروید و مجبور خواهید بود که به بیمارستان اطلاع بدهید که صندلی ماشین کودک دارید.

دولا کری پوکوک یگوید: شما به صندلی عقب ماشین گروه ۰، نیاز دارید که بوسیله کمربند ایمنی و یا سیستم ISOFIX، در ماشین تعبیه شود که در این سیستم، صندلی به یک پایه پیچیده شده به شاسی خودرو چفت می شود.

کارکنان بیمارستان ممکن است بخواهند قبل از اینکه بیمارستان را ترک کنید از درست بستن صندلی کودکتان مطمٸن شوند.

اولین لحظه های شما با نوزادتان

شما زایمان کرده اید و اولین لحظات در آغوش گرفتن نوزادتان را تجربه خواهید کرد. قبل از اینکه استراحت کنید و از زمان آرام باهم بودن لذت ببرید، چندین نکته را برای سلامت کودک با هم مرور خواهیم کرد.

تست اپگار

امتیاز دهی اپگار برای سنجش سلامت نوزاد طراحی شده است. آزمون براساس ۱۰ معیار است و اطلاعات تیم پزشکی شما را در مورد اینکه آیا نوزاد نیاز به مراقبت و حمایت بیشتر دارد، یا نه را ارائه می دهد.

تقویت تنفس

برخی از نوزادان ابتدا دچار مشکل تنفسی می شوند. اگر ریه های کودک شما مایع یا مخاطی دارد که باید پاک شود، تیم پشتیبانی پزشکی شما کمک خواهد کرد. آنها همچنین می توانند اکسیژن را به محض نیاز فراهم کنند، و در یک چشم به هم زدن ، شما نی نی کوچولوی خود را در آغوش خواهید گرفت.

مکمل های ویتامین K

این امر طبیعی است که به برخی نوزادان ویتامین K داده می شود برای پیشگیری از اختلالات خونریزی. مکمل می تواند به صورت خوراکی چندین بار در روز و یا یکبار تزریق باشد. مزیت تزریق این است که شما یک بار به آن فکر می کنید. تنها زمانی ویتامین K به صورت خوراکی ارائه می شود،که لازم باشد دوزها را تکرار کنند.

آزمایش از طریق خراش دادن پاشنه پا

برخی از آزمایش ها برای سلامت کودک از طریق آزمایش خون انجام می شود. تست نقطه خون خشک شده، با گرفتن یک نمونه کوچک خون که با یک سوزن یا پین به پاشنه نوزاد شما خراش می دهند. این آزمایش فقط یک ثانیه طول می کشد و تست نوزاد شما را برای تعدادی از بیماری ها، از جمله بیماری های سلول داسی شکل، فیبروز کیستیک و ...، نشان می دهد. نتایج آزمایش، بسته به جایی که شما زندگی می کنید، متفاوت خواهد بود.

پوشک بچه

اولین پوشک نوزاد شما با یک ماده چسبنده سبز- سیاه با نام مکانیوم پر می شود. مکانیوم دارای مایع آمنیوتیک است که نوزاد شما قبل از زایمان بلعیده است. در چند روز آینده، پوشک نوزاد شما دیگر سبز-سیاه نیست - و از روز اول پوشک های مرطوب نوزاد شما طبیعی نمایان می شود.

یادگیری تمرکز

نوزادان تازه متولد شده قادر به تمرکز روی اشیا بیشتر از طول دست شما نیستند ( بیشترین طول برای چرخاندن چشمشان) وقتی شما او را در آغوش میگیرید.نوزادتان صدای شما را از زمانی که در رحم شما بوده است می شناسد و حتی وقتی صحبت می کنید به سمت شما بر میگردد.

بعضی از نوزادان کمی به طرفین کج میشوند تا بتوانند چشمانشان را متمرکز کنند. نوزاد شما دنیای جدید خود (و شما!) را جذاب می یابد. تحقیقات نشان می دهد که حتی نوزادان الگوهای رنگی را ترجیح می دهند. اما کودک شما بیشتر به دنبال چه چیزی هستند؟ چهره زیبا شما

شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز - ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

تلفن : 07136204302 - 07136222100

همراه : 09170227071 - 09300027071

شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

همراه : 09304995570 – 09039407071

شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

 آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com/ 0 نظر / 20 بازدید